Novinky

arr3Silvestr s tv koncerty a živou hudbouV poslední den roku 2022 přinesou domácí i zahraniční televizní stanice nabídku koncertů, živé hudby... arr3Zákazníci freeSATu budou přecházet na satelit Astra 3BZákazníci freeSATu budou přecházet na satelit Astra 3B Je rozhodnuto. Zákazníci satelitní platformy... arr3ČT3 bude vysílat do konce října.ČT3, nový programový okruh České televize, který odstartoval v březnu 2020 během lockdownu, bude... arr3Openbox AS4K CI Pro a Formuler S Mini - povedené satelitní UHD přijímače s AndroidemV dnešní recenzi si představíme rovnou dva satelitní přijímače, jejichž společnou vlastností je... arr3DVB-T T2 informace zákazníkůmHarmonogram vypínání celoplošných sítí DVB-T Multiplex... arr3VU+ s podporou vysokých datových toků a dekódování Pantelio a MTS TVVU+ s podporou vysokých datových toků a dekódování Pantelio a MTS TV Výrobce populárních...

KONTAKTY

Karel Kazda
Na Svahu 206
Horoušany 250 82
tel: +420 604 113 902
servis(a)sparkie.cz
Prodejní kancelář, otevřeno dle domluvy.
Možnost parkování.

ČT3 bude vysílat do konce října.

ČT3, nový programový okruh České televize, který odstartoval v březnu 2020 během lockdownu, bude fungovat minimálně do konce října letošního roku. Pokračování projektu je věcí další diskuse.

ČT3 bude vysílat do konce října

Česká televize rychle zareagovala na tehdejší situaci v začátcích korona krize. Vedle vzdělávacího projektu ČT edu pro školáky spustila televizní projekt také pro starší diváky - nový program ČT3. Ten od počátku koncipovala jako dočasný, který bude provozovat po dobu korona krize, nejdéle 6 měsíců. Podle původního záměru by měla ČT3 skončit na konci tohoto měsíce. A nyní je zřejmé, že program na konci září neskončí.

"Česká televize v současné době plánuje vysílání programu ČT3 do konce října," uvedl na dotaz webu parabola.cz Filip Platoš z tiskového oddělení České televize. "Kanál spustila Česká televize v průběhu března, aby tak v době epidemie koronaviru pomohla nejohroženější skupině - starším lidem, kteří museli omezit sociální kontakty," vysvětluje Filip Platoš.

Zda bude program ČT3 pokračovat v dalších měsících nebo se stane trvalou součástí nabídky České televize se teprve rozhodne.

"Jeho další pokračování závisí na diskuzi s Radou ČT v souvislosti s aktuální situací ohledně nemoci covid-19 a na možnostech financování," dodal Filip Platoš.

ČT3 vysílá starší televizní tvorbu nejčastěji ze 60., 70. a 80. let minulého století. Díky novému programu se na televizní obrazovky v některých případech po mnoho letech vracejí zábavní, hudební či dramatické pořady.


Spuštění ČT3 si nevyžádal dodatečné investice do distribuce - v pozemním vysílání využívá svoji kapacitu v rámci veřejnoprávního DVB-T2 multiplexu 21. Na satelitu Astra 3B používá nasmlouvanou kapacitu pro své televizní programové služby. Veřejnoprávní vysílatel ale náklady s provozem ČT3 má - od honorářů pro hlasatelky programem až po tzv. reprízovné účinkujícím v odvysílaných pořadech.

ČT již delší dobu poukazuje na skutečnost, že koncesionářský poplatek se již dlouho nezvyšoval. Zatím k poslednímu navýšení došlo v lednu 2008, kdy se poplatek zvýšil ze 120 na 135 Kč. Od té doby došlo k výraznému nárůstu nákladů za výrobu pořadů a cen za vysílací práva. Na stranu druhou ČT od posledního zvýšení koncesionářských poplatků přidala další televizní programy - dětský ČT:D a artový kanál ČT art. Nyní divákům navíc nabízí ČT3. Vedle toho jsou všechny programy ČT odbavovány ve vysokém rozlišení (HDTV).

Program ČT3 si rychle našel své diváky. Podle veřejnoprávního vysílatele byl nový kanál hned v první vysílací den, tj. 23. března 2020, třetí nejvyhledávanější stanicí u diváků starších 65 let.