Novinky

arr3Silvestr s tv koncerty a živou hudbouV poslední den roku 2022 přinesou domácí i zahraniční televizní stanice nabídku koncertů, živé hudby... arr3Zákazníci freeSATu budou přecházet na satelit Astra 3BZákazníci freeSATu budou přecházet na satelit Astra 3B Je rozhodnuto. Zákazníci satelitní platformy... arr3ČT3 bude vysílat do konce října.ČT3, nový programový okruh České televize, který odstartoval v březnu 2020 během lockdownu, bude... arr3Openbox AS4K CI Pro a Formuler S Mini - povedené satelitní UHD přijímače s AndroidemV dnešní recenzi si představíme rovnou dva satelitní přijímače, jejichž společnou vlastností je... arr3DVB-T T2 informace zákazníkůmHarmonogram vypínání celoplošných sítí DVB-T Multiplex... arr3VU+ s podporou vysokých datových toků a dekódování Pantelio a MTS TVVU+ s podporou vysokých datových toků a dekódování Pantelio a MTS TV Výrobce populárních...

KONTAKTY

Karel Kazda
Na Svahu 206
Horoušany 250 82
tel: +420 604 113 902
servis(a)sparkie.cz
Prodejní kancelář, otevřeno dle domluvy.
Možnost parkování.

Zákazníci freeSATu budou přecházet na satelit Astra 3B

Zákazníci freeSATu budou přecházet na satelit Astra 3B

Je rozhodnuto. Zákazníci satelitní platformy freeSAT budou přecházet na programovou nabídku ze satelitu Astra 3B, kde jsou poskytovány služby pro klienty česko-slovenské satelitní platformy Skylink.

"Astra 3B je orbitální pozice, kterou budeme dále rozvíjet v České republice a na Slovensku," říká webu parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnost Canal+ Luxembourg (M7 Group). A je také rozhodnuto, jak to bude i na dalších trzích. "V Maďarsku a Rumunsku to bude 1°W," dodal.


obrázek

Canal+ Luxembourg poskytuje svoji televizní službu na satelitním systému Thor 5/6/7 a Intelsat 10-02, tj. na pozici 0,8°W/1°W v České republice a na Slovensku pod značkou freeSAT, v Maďarsku pod brandem UPC Direct a v Rumunsku pod značkou Focus Sat. Vedle těchto DTH služeb provozuje na českém a slovenském trhu zmíněnou platformu Skylink, šířenou na satelitu Astra 3B. Z této družice poskytuje své služby zákazníkům v zemích Beneluxu pod značkami Canal Digitaal, TV Vlaanderen a TéléSAT.

Satelitní služba freeSAT odstartovala na českém, slovenském a maďarském trhu v září 2000 - tedy ve stejné době jako web parabola.cz. Platforma se původně vysílala na volné kapacitě tehdejší polské pay-tv služby Wizja TV na satelitním systému Astra na pozici 19,2°E. Operátor platformy UPC Direct se pro další rozvoj byznysu rozhodl přesunout svoji satelitní televizní službu na satelitní systém Thor k sesterské rumunské platformě Focus Sat. Migrace na novou pozici 0,8°W byla zahájena v květnu 2010. O rok později v září byla platforma UPC Direct na českém a slovenském trhu představena pod novým brandem freeSAT. Na konci roku 2018 všechny tři platformy - freeSAT, UPC Direct a Focus Sat - koupil lucemburský operátor M7 Group, čímž expandoval na další trhy. V květnu 2019 byla oznámena další akvizice - společnost Videndi, vlastník francouzské Canal+, ohlásil převzetí M7 Group, čímž se jak freeSAT, tak i Skylink staly součástí rodiny Canal+.