Novinky

arr3Silvestr s tv koncerty a živou hudbouV poslední den roku 2022 přinesou domácí i zahraniční televizní stanice nabídku koncertů, živé hudby... arr3Zákazníci freeSATu budou přecházet na satelit Astra 3BZákazníci freeSATu budou přecházet na satelit Astra 3B Je rozhodnuto. Zákazníci satelitní platformy... arr3ČT3 bude vysílat do konce října.ČT3, nový programový okruh České televize, který odstartoval v březnu 2020 během lockdownu, bude... arr3Openbox AS4K CI Pro a Formuler S Mini - povedené satelitní UHD přijímače s AndroidemV dnešní recenzi si představíme rovnou dva satelitní přijímače, jejichž společnou vlastností je... arr3DVB-T T2 informace zákazníkůmHarmonogram vypínání celoplošných sítí DVB-T Multiplex... arr3VU+ s podporou vysokých datových toků a dekódování Pantelio a MTS TVVU+ s podporou vysokých datových toků a dekódování Pantelio a MTS TV Výrobce populárních...

KONTAKTY

Karel Kazda
Na Svahu 206
Horoušany 250 82
tel: +420 604 113 902
servis(a)sparkie.cz
Prodejní kancelář, otevřeno dle domluvy.
Možnost parkování.

VU+ s podporou vysokých datových toků a dekódování Pantelio a MTS TV

VU+ s podporou vysokých datových toků a dekódování Pantelio a MTS TVVýrobce populárních multimediálních set top boxů Vu+ uvolnil nový driver, který přináší podporu dekódování programů z vysokých datových toků. Nový driver je již součástí aktualizace populárního image VTi 13.0.8.

Aktualizovaný driver z 15. března 2018 přidává podporu dekódování extra vysokých datových toků prostřednictvím rozhraní CI. Nový ovladač s touto podporou je dostupný pro 4K modely VU+ - tedy konkrétně VU+ Zero 4K, Vu+ Solo 4K, Vu+ Uno 4K, Vu+ Uno 4K SE a Vu+ Ultimo 4K.


obrázek

Obr č. 1 - VU+ Zero 4K, přední panel (foto výrobce)

Čtvrteční driver pro 4K modely Vu+ je již zahrnut do aktualizací populárního image VTi - konkrétně do verze 13.0.8. Postupně se aktualizace objeví i v dalších image pro tyto přístroje.

Podpora dekódování programů z vysokých datových toků potěší zejména diváky v Česku a na Slovensku kvůli možnosti dekódování programů platformy Pantelio z běloruského satelitu Belintersat 1 (51,5°E). Jednotlivé multiplexy Pantelia totiž používají datový tok přes 111 Mbit/s. Řada přijímačů má s dekódováním stanic prostřednictvím modulu (CAM) velké problémy - místo dekódování obrazu je na přijímačích bez takové podpory jen množství zelených čtverečků. 4K přijímače Vu+ mají problém s dekódováním Pantelia vyřešen.


obrázek

Obr č. 2 - VU+ UNO 4K SE, přední panel (foto výrobce)

Pantelio není jedinou platformou, která používá vysoké datové toky. Ruský telekomunikační operátor MTS používá u své satelitní platformy MTS TV na satelitu ABS 2A (74,7°E) rovněž vysoké datové toky, než jsou obvyklé. Kapacita jednotlivých DVB-S2 multiplexů MTS TV na této pozici dosahuje cca 90 Mbit/s.

Redakce webu parabola.cz vyzkoušela dekódování programů platforem Pantelio a MTS TV a může konstatovat, že dekódování stanic je nyní bezproblémové. Pro správnou funkci dekódování uživatel musí v menu CI rozhraní nastavit funkci "Relevant PIDs Routing" na hodnotu "ano" a také funkci "Podpora vysokého bitového toku dat" nastavit na "ano" a poté restartovat přijímač. Po restartu je již možné dekódovat programy jak platformy Pantelio, tak i MTS TV. Uživateli se nedoporučuje měnit konfiguraci tohoto rozhraní. Po změně nemusí dekódování stanic fungovat a je nutný restart přijímače.


obrázek

Obr č. 3 - VU+ ULTIMO 4K, přední panel (foto výrobce)

Vedle podpory dekódování vysokých datových toků přes CA modul přináší populární image VTi 13.0.8 další vylepšení - podporu okamžitého nahrávání a plného EPG v channel listu. Pro tuto novinku je ale nutná podpora ve skinu (vzhledu).

Další změny ve VTi 13.0.8 opravují chybu s průhledností OSD a ukládání EPG dat do cache. Součástí aktualizace je také aktualizovaná knihovna HbbTV a také plugin EPG search. Stojí za zmínku upozornit na jednu z nedávných aktualizací, která přinesla podporu videa VP9 (formát Google) v rozlišení 2160p.


obrázek

Obr č. 4 - VU+ UNO 4K, přední panel (foto výrobce)

Jak provést aktualizaci image VTI: Uživatelé VTi image mohou provést aktualizaci ovladače, systému, knihoven a pluginů poměrně jednoduše - přes modré tlačítko vstoupit do menu "Systémové informace" - "Aktualizace" - zelené tlačítko (Aktualizovat). Přijímač musí být připojen k internetu. Během několika minut bude image zaktualizovaný a uživatel získá nové funkce a vylepšení. Druhou možností, jak nový image VTi 13.0.8 dostat do přijímače Vu+, je provedení nové instalace. Před částečnou či celkovou aktualizací VTi doporučujeme provést zálohu celého image na HDD, kterou lze pak využít při případné havárii po (re)instalaci systému.

Aktualizace článku: Během odpoledne byla vydána další aktualizace VTi s označením 13.0.9, která přináší opravu některých chyb a vylepšení.